Європейська якість навчання для кращої успішності учнів
(Модуль Жана Моне 620287-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE) 2020 - 2023 рр.

Три наступні роки за підтримки Європейської комісії Інститут педагогіки НАПНУ працюватиме над упровадженням європейської якості навчання для кращої успішності учнів

Уже вдруге у конкурсі програми Жана Моне серед 1447 проектів Інститут педагогіки був відібраний для фінансування модуля Жана Моне, запропонувавши проєкт  "Європейська якість навчання для кращої успішності учнів" (European Teaching Excellence for Students' Better Performance - 620287-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).

Актуальність упровадження цього модуля пов’язана з викликами, перед якими стоїть середня освіта у процесі реалізації реформи «Нова українська школа».  Участь українських школярів у PISA – 2018 продемонструвала, що за результатами з математики, природничих дисциплін і читання вони перебувають позаду низки країн ЄС, а особливо – Естонії, Фінляндії і Польщі, які демонструють найкращі результати із країн ЄС. А, отже, метою запропонованого модуля Жана Моне є використання досвіду країн ЄС, які були найуспішнішими у PISA – 2018, для покращення успішності українських школярів.

Під час реалізації проєкту (2020 – 2023) буде проведено 2 щорічні літні школи для учителів (1 – для вчителів предметів гуманітарного циклу, 1- для вчителів предметів природничо-математичного циклу), пов’язані з європейськими інструментами і найкращими практиками у шкільній освіті. Поширення знань і навичок, здобутих на літніх школах, відбуватиметься через розробку вчителями завдань, подібних до тих, які школярі отримують на тестах PISA, та їх поширення у 28 школах, які є експериментальними майданчиками Інституту. Під час реалізації модуля буде проведено 5 конференцій, 3 вебінари і 3 круглі столи.

Найважливіше у реалізації цього проєкту – це міцний зв’язок педагогів-науковців і учителів-практиків, оскільки саме таке партнерство створює підґрунтя для підвищення якості шкільної освіти.